Фідлер А. Дикі банани (1962)

На Далекий Схід, до Північного В’єтнаму, Лаосу і Камбоджі я виїхав із звичайним паспортом як приватна особа, літератор, друг лісових людей і звірів. Ніхто не давав мені ніяких завдань ані вказівок, не посилали мене ні уряд, ні міністерство, ні навіть Спілка письменників. Але все-таки мене хтось посилав на Далекий Схід. Послала та безіменна людина, яка щодня носпідіає до свого верстата. Це вона послала мене, бо їй цікаво знати, як там, у далекому В’єтнамі, живуть, розважаються, над чим журяться і про що мріють люди. Словом, мене послали читачі моїх книжок, щоб я написав про В’єтнам чи Камбоджу так, як писав про Укаялі або Мадагаскар.
Незважаючи на неофіціальний характер подорожі, працівники Міністерства культури в Ханої прийняли мене гостинно і'доброзичливо. І я складаю їм сердечну подяку за все те приємне, чого я зазнав на їхній прекрасній батьківщині. Якщо в моїй книжці подекуди трапляється жартівливий тон і деякі дошкульні речі, то нехай і це буде прийнято як доказ моєї глибокої приязні до в’єтнамського народу, мого подиву та захоплення.

Автор: Фідлер А.
Місце видання: Київ
Видавництво: Молодь
Формат: djvu
Кількість сторінок: 167

Аркадій Фідлер. Острів Робінзона (1954)

Перша повість із трилогії Аркадія Фідлера "Білий ягуар-вождь араваків"
Друга повість "Оріноко" знаходиться за посиланням

Аркадій Фідлер — автор повісті «Острів Робінзона» — сучасний польський письменник, видатний мандрівник, невтомний дослідник далеких країн. Він написав близько 20 книжок, кращі з яких видані багатьма мовами світу.

«Острів Робінзона» — перша книжка Аркадія Фідлера, перекладена на українську мову.
Героя повісті Яна Бобера спіткала гірка доля Робінзона. Після аварії піратського корабля, на який він випадково потрапив, юнак залишається сам на безлюдному острові без зброї, без вогню, без їжі.
Безліч хвилюючих небезпечних пригод чекає на нього.
Та життя Яна Бобера складається зовсім не так, як у Робінзона… А як саме — про це читач довідається з повісті.

Автор: Аркадій Фідлер
Місце видання: Київ
Видавництво: Молодь
Формат: fb2
Кількість сторінок: 220

Аркадій Фідлер. Оріноко (1957)

Друга повість із трилогії Аркадія Фідлера "Білий ягуар-вождь араваків"
Перша повість "Острів Робінзона" знаходиться за посиланням

"Оріноко" - друга частина із серії «Острів Робінзона».
Ця книжка визначного сучасного польського письменника і мандрівника Аркадія Фідлера є продовженням уже відомої читачам повісті того ж автора «Острів Робінзона».
В ній розповідається про дальше життя Яна Бобера — незвичайної білої людини, яка стала вождем волелюбних індіанських племен.
Дія відбувається в першій половині XVIII сторіччя. Втікаючи з іспанської неволі, група індіанців та негрів залишає «острів Робінзона», вирушає до Південної Америки й оселяється на берегах величної річки Оріноко.
Та колонізатори приходять і сюди. Вогнем і мечем намагаються вони поневолити незалежні землі. Знову розпочинається боротьба індіанських племен за свою свободу і незалежність, запекла боротьба простих, чесних людей проти озброєних до зубів підступних ворогів.
Схвильована розповідь про цю самовіддану боротьбу, про її героїв, яскраві картини життя індіанського народу і складають основу твору.

Автор: Фідлер Аркадій
Місце видання: Київ
Видавництво: Молодь
Формат: fb2
Кількість сторінок: 330

Фідлер А. Маленький бізон (1962)

Польський письменник Аркадій Фідлер об'їздив півсвіту, про це вже свідчать назви його книг: «Долаємо Амазонку», «Через вири і пороги Дністра», «Завтра на Мадагаскарі», «Оріноко», «Риби співають в Укаялі», «Канада, що пахне живицею», «Ріо-де-Оро» тощо.

Матеріалом до цієї книги послужила розповідь індійців з племені чорноногих, родичів Маленького Бізона, що їх мандрівник якось зустрів у книгарні Вінніпега. До цього Фідлер довгий час жив серед канадських індійців і вивчив їхній побут та звичаї.

Автор: Аркадій Фідлер
Переклала з польської: Марія Пригара
Місце видання: Київ
Видавництво: Державне видавництво дитячої літератури УРСР
Серія: У світі пригод
Формат: FB2
Кількість сторінок: ???